Redukcja tłuszczu przez zamrażanie

Redukcja tkanki tłuszczowej to nie jest prosta czynność. Podawanych nam jest sporo metod, z których jednak wiele nie jest skutecznych.

Na pewno nie należy wierzyć, iż jakakolwiek metoda zwalczania tkanki tłuszczowej jest uniwersalna. Podstawą jest zastosowanie właściwej diety, aktywność fizyczna i ewentualnie potem można myśleć o czymś jeszcze. Owo jeszcze to suplementy diety jak również różne zabiegi wyszczuplające. Wśród tych ostatnich można wyróżnić również zabieg pozbywania się tkanki tłuszczowej poprzez zamrażanie.

Innowacyjne działanie na tkankę tłuszczową

Zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej nie jest znany od dzisiaj, ale też nie ma długiej historii. Nazywany jest on kriolipilizą. Do wykonania owego zabiegu stosuje się specjalne urządzenia. Owe urządzenia wytwarzają podciśnienie. Specjalne głowice w tym czasie zasysają poszczególne fałdki skóry, fałdki tkanki tłuszczowej, a następnie poddawają je bardzo niskiej temperaturze. W ten sposób tkanka tłuszczowa jest uszkadzana i obumiera. Efekt wyszczuplenia jest bardzo szybko możliwy do uzyskania i dlatego też ów zabieg cieszy się coraz większą popularnością.

Czy to jest bezpieczne?

Skoro mowa o uszkadzaniu tkanek, o ich obumieraniu, to słusznym jest pytanie o bezpieczeństwo tego zabiegu. Jeśli wykonywany jest on w profesjonalnej klinice, to nie ma mowy o żadnym zagrożeniu. Urządzenie do kriolipilizy posiada specjalne sensory, dzięki którym nie ma możliwości, aby doszło do zamrożenia poszczególnych fragmentów skóry oraz tego, co znajduje się pod nią. Sam zabieg kriolipilizy trwa około godziny. To, co jest tutaj bardzo istotne, pacjent nie potrzebuje żadnej rehabilitacji i bezpośrednio po zabiegu może udać się do domu.

Względy bezpieczeństwa

Zabieg będzie jeszcze bardziej skuteczny jeśli przez około 2 miesiące po nim będziemy każdego dnia wypijali około 1, 5 litra wody. Względy bezpieczeństwa nakazują, aby pewne grupy osób nie decydowały się na ów zabieg.

Mowa jest o:
1. kobietach w ciąży,
2. kobietach karmiących piersią,
3. stwierdzonej przepuklinie,
4. osobach, które na ciele mają dosyć rozległe blizny.

Spośród wszystkich znanych zabiegów związanych z pozbywaniem się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ten na pewno należy do najbardziej bezpiecznych oraz skutecznych. Zamrażanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem bezinwazyjnym, a tym samym nie wiąże się on z żadnymi skutkami ubocznymi. Zadowolenie pacjentów, a zwłaszcza pacjentek jest najlepszym dowodem na to, że jest to właściwa metoda, aby móc zapomnieć o zwisających fałdkach skóry.

Back To Top