Zabieg kriolipolizy

Chęć uzyskania bardziej atrakcyjnej sylwetki ciała kieruje nas do próbowania bardzo różnych metod i zabiegów.

Nie wszystke one są odpowiednie dla każdej osoby. Niektóre są bardziej inwazyjne, inne mniej. Poza tym również są zabiegi, które są mniej lub bardziej skutecznym sposobem na pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki ciała. Jednym z bardziej innowacyjnych zabiegów, jakie są obecnie znane, można zaliczyć kriolipilizę.

Na czym polega zabieg kriolipilizy?

Z samej nazwy zabiegu wiele nie można wywnioskować. Tymczasem chodzi tu o zabieg, który wykorzystuje bardzo niską temperaturę do tego, aby rozbijać poszczególne fragmenty tkanki tłuszczowej. Sekretem działania urządzenia do kriolipilizy jest fakt, iż poszczególne fragmenty skóry są zasysane pod ciśnieniem, by następnie poddać je wpływowi bardzo niskiej temperatury. Mamy tu bardzo ściśle określony czas działania owej niskiej temperatury, aby nie doszło do zjawiska odmrożenia. Aby zapobiec owemu negatywnemu zjawisku, w urządzeniach stosowanych w tymże zabiegu zamontowano specjalne sensory zapobiegające odmrożeniu. W początkowej fazie zabiegu kriolipilizy pacjent może odczuwać dosyć mocny chłód. To jednakże bardzo szybko mija i pacjent nie odczuwa już dyskomfortu. Zabieg kriolipilizy trwa około jednej godziny. Po jego zakończeniu pacjent nie musi być hospitalizowany, nie musi odczekać, aby móc wrócić do domu. Powrót do swoich codziennych czynności może nastąpić niemalże od razu. To, na co należy zwrócić uwagę, to fakt, iż po zabiegu może pojawić się na skórze zaczerwienienie, a poza tym uczucie pieczenia. Trwa ono jednakże bardzo krótko i nie ma konieczności stosowania żadnych środków łagodzących owo uczucie. Aby zwiększyć efekty zabiegu, warto jest każdego dnia przez dwa miesiące wypijać około 1,5 litra wody.

Kto powinien skorzystać?

Zabieg kriolipilizy jest bardzo skuteczną metodą pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej. De facto może z niego skorzystać każda osoba, aczkolwiek mamy pewne grupy, którym zaleca się go w szczególny sposób.

Mowa jest o:
1. osobach z otyłością miejscową,
2. osobach decydujących się na ginekomastię,
3. osobach pragnących skutecznie wymodelować sylwetkę swojego ciała,

Zabieg nie jest stosowany w odniesieniu do osób odznaczających się ogólną otyłością. Nie jest on wówczas skuteczny. Podobnie zresztą można powiedzieć w odniesieniu do osób, które pragną zrzucić dosyć sporą ilość kilogramów. W takiej sytuacji kriolipiliza nie daje zadowalających efektów.

Back To Top